V době od 24. 6 do 14. 7 máme dovolenou. Balíčky Vám budeme posílat hned po navrácení zpět a nabrání sil. Budeme na e-mailu i telefonu pokud budete mít jakýkoliv dotaz. Děkujeme za pochopení

Je Váš domov přeplněný a nevíte kde začít?

Zkuste začít s prostorem, který je nejednoduší nebo s prostorem, kde žijete nejčastěji. Můžete začít třeba s jednou místností najednou, s jednou policí nebo skřínkou na chodbě. To jedno místo Vás pošoupne a povzbudí k pokračování. Stojí to za to!

 

organizace spajzu
 
 
Ještě než začnete určitě nezapomeňte na to, že když máte doma plno věcí, nebudete to mít hotové za jeden víkend. Nevzdávejte se a vytrvejte, budete pak na sebe fakt pyšní. :-)

 

Pár tipů ve zkratce:
  • Napřed třídit, uklidit a ukládat, pak už můžete jen vylepšovat a vylepšovat.
  • Třídění a vyřazování věcí někdy není jednoduché, ale vy se přece nevzdáváte. :-) Myslete na to jak moc dobře se pak budete cítit a jak moc Vám to usnadní běžný úklid.
  • Snažte rozdělit pro začátek na kategorie: vyhodit, ponechat, darovat, patří do jiné místnosti. Zkuste myslet na to jak často ty věci nosíte nebo používáte a pokuste si nechat opravdu jen ty věci co Vás těší.
  • Věci které vytřídíte a jdou jinam nebo do koše, doporučuji odnést co nejdříve aby Vás nelákalo se k nim vrátit. Věřte, že svetr, který ležel ve skříní rok teď už neunosíte. Určitě poslouží rád někomu jinému.
  • Občas se stane a hlavně asi u sentimentálních věcí, že váháte jestli si to nechat nebo vyhodit. Vyhraďte si jednu krabici do které tyto věci schováte a když si na ně za půl roku ani nevzpomenete, rovnou krabici odneste do koše. Nedoporučuji znovu otevírat a probírat. :-)
  • Nekupujte hned na začátku úložné boxíky. Je možné, že je ani nebudete potřebovat a narazíte na něco co už doma máte. Pro začátek určitě stačí i krabice od bot nebo telefonů,
  • Po zbavení se nepotřebných věcí se naučte milovat prázdnější prostor a pokuste se nekupovat další a další věci jen tak bez rozmyslu. Při nákupu se snažte myslet na to, jestli bude mít ta určitá věc doma místo tkz. budu to mít kam dát atd.?

Věřte, že si to zamilujete. Hlavně mějte trpělivost a kdyby náhodou, jsem tu pro Vás, ráda Vám poradím nebo nastoupím na pomoc.